Oto Ekspertiz Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Oto Ekspertiz Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Oto Ekspertiz Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenleri siz değerli müşterilerimiz aşağıda maddeler halinde sıraladık. Lütfen daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Oto Ekspertiz Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Birikimlerinizi değerlendirme noktasında ikinci el araç alımına karar verdikten sonra nasıl bir taşıt alacağınıza dair kaygılar başlar. Doğru ve güzel bir araca sahip olabilmek için işin uzmanı ile aracı görmeye gitmeniz ve tavsiyelerine uymanız çok doğru bir davranış. Ama herkesin uzman bir arkadaşı veya yakını olmayabilir, bu nedenle de ikinci el araç alımından zararlı çıma ihtimali yükselir.

Yapılması gereken, ikinci el aracı almadan önce oto ekspertiz hizmetinden faydalanmak ve modern ekipmanlar aracılığı ile taşıtın herhangi bir sorununun olup olmadığını görmek.

Bu süreçle alakalı bilmeniz gerekenler ise şunlar…

1.       Öncelikle aracı satın almaya değil, aracı görmeye ve bakmaya gidin. Aracı satın alma hevesi içerisinde hareket etmeniz hata yapmanıza neden olur. Araç sahibi bunu fark ettiği zaman abartılı bir şekilde aracı övebilir ve sizi etkiler.

2.     Satıcının işi aceleye getirme gayretlerinden şüphelenin. Oto ekspertiz konusundaki tavsiyelerine uymak yerine, kendi belirlediğiniz bir kurumdan oto ekspertiz hizmeti alma yönünde hareket edin.

3.     Aracın km’sinin çok düşük olması gibi durumlardan dolayı şüphelenin. Aracın motorunun sağlamlığını, alt takımlarının durumu ve şanzıman gibi detaylar hakkında kendisinden bilgi alın. Ancak bununla yetinmeyin ve oto ekspertiz raporu ile satıcının söylediklerini karşılaştırın. Bu şekilde karşı tarafın güvenilir olup olmadığı hakkında fikir sahibi olmak kolaylaşır.

4.     Mümkünse, araç ve motordan anlayan yakınızla araç bakmaya gidin. Deneyimli insanları kandırmak ve hataya zorlamak mümkün olmaz. Böylece, birikimlerinizi çok daha iyi bir ikinci el araç üzerinde değerlendirme fırsatı bulursunuz.

5.     Araç ile test sürüşüne çıkmayı ihmal etmeyin. Frenlerini, direksiyonu ve yol tutuş performansını ölçün. Aracın iç detaylarını da inceleyin. En çok ihmal edilen konu ise, elektronik sistemlerinin hasarlı olup olmadığına yönelik incelme. Farlar, camlar, silindirlerin çalışıp çalışmadığına bakın.

Kendi incelme ve kanaatlerinizden sonra mutlaka oto ekspertiz firmasının yolunu tutun. Bostancı ve Ataşehir oto ekspertiz firmaları modern, ileri tarama teknolojileri ile en iyi sonuçları sunar.

Türkiye'nin Hedef Oto Ekspertizi!

Bize Ulaşın : +90 (216) 575 71 00

bostancı oto ekspertiz - detaylı muayene ekspertiz bostancı